Tallinna Sadama tütarettevõtte TS Laevade juht Indrek Randveer on välja pakkunud idee, et suursaarte parvlaevaühendusel tuleks kaotada reisijapiletid ja lasta ülevedu kinni maksta sõidukiomanikel. See oleks suur muudatus võrreldes praeguse süsteemiga, kus hind sõltub nii reisijate kui ka sõidukite arvust. Randveer selgitab, et praegune piletisüsteem on liiga keeruline ja piletite erinevaid hindu on keeruline jälgida.

Randveer pakub välja, et sõidukijuhtidele võiks luua erinevaid pakkumisi, mis põhineksid sõiduki tüübil, suuruse ja ka kaugusel, mida nad sõidavad. "Maailmas on mindud väga palju seda teed, et reisijapileteid ei olegi, on ainult autopiletid. Ärimudel tuleb üles ehitada, vaadates, mitu inimest keskmiselt autos on, ja selle alusel teha hinnakujundus," ütles Randveer.

Praegu valmistab Transpordiamet ette uut suursaarte ja mandri vahelist parvlaevahanget ning küsib võimalikelt osalejatelt mõtteid, milliseid muudatusi parvlaevaühendus vajab. Praegune hankeperiood lõppeb 2026. aasta oktoobris.

Tallinna Sadama tütarettevõtte TS Laevade jaoks on suursaarte parvlaevaühendus olnud riigilt saadud äri kullauguks. Vaatamata kütusehindade suurele tõusule on ettevõte saanud selle kululiigi katta riigilt saadud kütusehinna tõusu katva Lepingu alusel. TS Laevade eelmise aasta kasum oli 8,2 miljonit eurot, moodustades 24% müügitulust.

Siiski on tegemist äärmiselt riskantse äriga. Kui järgmist hanget ei võideta, tuleb TS Laevadele leida uus kasutus tema omandis olevale neljale laevale. Randveer rõhutab, et ta ei saa garanteerida, et teeb järgmises hankeprotsessis riigile kindlasti odavaima pakkumise. Kuid ta on kindel, et piletisüsteemi korrastamine ja reisijapiletite kaotamine oleks vajalik samm parvlaevaühenduse tulevikku parendamiseks.

Allikas: ERR


Pin It

Statistika

2.png0.png0.png9.png7.png5.png3.png
Täna696
Eile2602
Sel nädalal10474
Selles kuus44668
Kokku2009753

  • IP: 100.26.176.111
  • Brauser Unknown
  • Brauseri versioon
  • Operatsioonisüsteem Unknown

TOIMETAJA VALIK

Uudiskiri

Liituge meie uudiskirjaga

Tellige uudiskiri oma postkasti ja saage lisateavet meie toodete ja teenuste kohta.