1. Roomassaare sadam

saaremaa

2. Kuressaare sadam

saaremaa

3. Mõntu sadam

saaremaa

Mõntu sadam Saaremaa lõunatipus võtab vastu laevu maksimaalse pikkusega kuni 30 m ja süvisega kuni 3,4 m, seal on kai kuni 10 jahile või paadile. Sadamateenuste hulka kuulub elektriühendus, joogivee ja jäätmete kogumine, samuti saun. Raadiokutsung "Mõntu sadam" on leitav VHF kanalitest 72 ja 16.

4. Kaunispe sadam

saaremaa

Kaunispe sadam asub Sõrve poolsaare läänerannikul Kaunispe külas Saaremaa vallas. Sadam on eraomandis. Kuna see oli hea lestapüügi koht, laiendati sadamat aastatel 1973–1974. Sadamat tuli tormi kahjustuste tõttu mitu korda ümber ehitada, viimati pärast 2005. aasta jaanuari tormi, kui hävis peaaegu 80% puurimisrajatistest. 2009. aastal sai MTÜ Kaunispe Sadam sadama rekonstrueerimiseks Euroopa Kalandusfondist 2,8 miljonit krooni toetust. Töödega alustati juunis 2010. Ehitati uus kaluritele mõeldud hoone ja külmhoone ning kinnitati sadamad. 2009. aasta alguses kinnitati sadama kohanimeks Kaunispe sadam ja see kanti kohanimeregistrisse.

5. Papissaare sadam

saaremaa

Papisaare sadam asub Kihelkonna vallas. Kihelkonna juurest Papisaarele viib 3 km pikkune munakivitee. Sadam tagab laevaühenduse Vilsandi saarega. Seal on ka I maailmasõja tsaari-aegsete Vene vesilennukite sõjaväe angaarid. Seal on väike kalavabrik, kus tuntud toodet, Tallinna kilusid on valmistatud juba aastakümneid. Samuti on Vilsandi kuulsate laevaehitajate mälestusmärk.

6. Veere sadam

saaremaa

Veere on Saaremaal Tagalahe kaldal asuv traditsiooniline kalasadam, mis tavaliselt ei külmuta isegi talvel.

7. Saaremaa sadam

saaremaa

Saaremaa sadam asub Ninase külas Küdema lahe ääres Saaremaa põhjarannikul. 2006. aasta kevadel valminud Saaremaa sadamas on 2 kai kuni 200 m pikkuste reisilaevade teenindamiseks, kai sadama abilaevadele ja helikopterite maandumisplats

8. Triigi sadam

Triigi sadam asub Saaremaa põhjarannikul Leisi vallas. Sadam teenindab parvlaevaliiklust Saaremaa ja Hiiumaa vahel. Selles sadamas on teretulnud ka väiksemad kaubalaevad, kaatrid ja jahid. Triigi sadamas on teenindushoone, kus on tualetid ja saun.

9. Kuivastu sadam

Kuivastu sadam võtab vastu ja teenindab peamiselt regulaarlaevu. Sadamas on ka kauba-, reisijate- ja väikelaevade teenindamise võimalused. Kuivastu sadamas on 4 kai laeva vastuvõtmiseks ja jahisadam valmis 2012. aastal. Jahisadamas on laevade jaoks 50 kai.

10. Orissaare sadam

saaremaa

Sadam asub Orissaares, Orissaare keskusest vaid 700 meetri kaugusel, pakkudes soodsat võimalust purjetamiseks Väikesel-Väinal. Sadam on hästi kaitstud tormituulte ja lainete eest. Jahid ja muud kuni 20 m pikkused ja 2,3 m sügavused laevad leiavad siin mugava ööbimiskoha. Seal on kai 15 külalisele. Merelt tulijatele on olemas kõik vajalikud teenused, alates elektrist kuni pesemisvõimalusteni.

Fotod © 2020 Andres Larin

Pin It

Statistika

1.png9.png3.png6.png1.png8.png9.png
Täna120
Eile2327
Sel nädalal3756
Selles kuus43673
Kokku1936189

  • IP: 44.220.44.148
  • Brauser Unknown
  • Brauseri versioon
  • Operatsioonisüsteem Unknown

TOIMETAJA VALIK

Uudiskiri

Liituge meie uudiskirjaga

Tellige uudiskiri oma postkasti ja saage lisateavet meie toodete ja teenuste kohta.