saaremaa

1. Saaremaa Ooperipäevad

Saaremaa Ooperipäevad on rahvusvaheline muusikafestival, mis keskendub ooperimuusikale. Festival toimub Saaremaal Kuressaares. See festival on Eesti vanim ooperimuusikale keskendunud muusikafestival. Alates 2008. aastast korraldab festivali Eesti Kontsert.

Ametlik veebileht - https://www.saaremaaopera.com/

2. Muhu tulevikumuusika festival

Muhu saarel asutatud festival asutati 1997. aastal peamiselt saarlaste hapra kultuuripärandi säilitamiseks, tutvustamiseks ja ühendamiseks maailmakultuuri tavadega. Kontserdiprogramme tõstetakse sageli esile audiovisuaalsete abivahenditega ning need vahetuvad klassikalise, jazzi ja maailmamuusika terminite vahel. Kontserdid toimuvad ajaloolises Katariina kirikus Muhu muusikatalus Nautse Mihkli talus, Pädaste Mansoni ja Koguva küla hoovil.

Ametlik veebileht - https://www.juujaab.ee/

3. Kuressaare Merepäevad

Raiekivi Säärel toimuv Kuressaare merefestival on olnud kohalikele ja ka külastajatele järjepidev rõõm juba 23. aastat. Esimene festival toimus 1997. aastal. Merefestival põhineb väikesel Läänemerel ja toob esile pika eestlaste reisid ja avastused ning Saaremaa meremeeste väljasõidud üle ookeani. Jahisadamas saate vaadata traditsioonilist merefestivali regatti ja erinevate laevade demonstratsioone. Lapsed saavad lõbutseda Kuressaare rannas ja pargis.

Ametlik veebileht - https://www.merepaevad.ee/

4. Saaremaa toidufestival

Septembriks on kesksuvi möödas, kuid Saaremaa naeratab jätkuvalt kõigile sulnilt ja kutsuvalt. Saaremaa Toidufestival pakub 11 päeva kestvat põnevat programmi, mille kohta saab öelda vaid üht: Hääst sööjast on ka toidul hää meel. Programmis on igaühele midagi - Saaremaa Restoranide Nädal, Koogikontsert, Suur Turupäev, seltsimajad kutsuvad Külla külla, eriõhtusöögid, Kuressaare Tänavapiknik, lasterestoran ning palju muud.

Ametlik veebileht - https://saaremaatoidufestival.ee/

5. Kuressaare Kammermuusika Päevad

Kuressaare Kammermuusika Päevad on aastast 1995 Kuressaares toimuv iga-aastane rahvusvaheline kammermuusikafestival, mis on Eesti samalaadsetest festivalidest pikima traditsiooniga ja kõige laiema rahvusvahelise haardega. Festivali algataja ning ühtlasi kunstiline juht ja produtsent on pianist Andres Paas. Lisaks eesti tippinterpreetidele, kooridele ja orkestritele on festivalil esinenud nimekad solistid ja kammeransamblid Argentinast, Prantsusmaalt, Itaaliast, Portugalist, Hispaaniast, Ungarist, Tšehhist, Poolast, Saksamaalt, Austriast, Šveitsist, Hollandist, Rumeeniast, Türgist, Suurbritanniast, Venemaalt, Jaapanist, Norrast, Rootsist, Soomest, Lätist, Leedust.

Ametlik veebileht - https://www.kammerfest.ee/

6. Saaremaa Ralli

Saaremaa Ralli on 1974. aastal toimunud "Tehumardi - 74" rahvarallist kasvanud rahvusvaheline ralli. Esimesel aastal startis 50 autot, millest lõpetas 48. Esimene sportlik ralli toimus juba 1976. aastal, mil esimest korda võtsid rallist osa ka lätlased. Alates 1993. aastast on ralli rahvusvaheline ja kannab nime "Saaremaa". Taas on au sees linnakatse, mis toimus esmakordselt 1980. aastal. Alati on ralli kavasse kuulnud Kaugatuma - Toomalõuka kiiruskatse, mida võib nimetada Saaremaa rallide firmamärgiks.

Ametlik veebileht - https://saaremaarally.eu/

7. Jaanipäeva lõkked

Jaanipäev on üks vanimaid kohalikke pidusid. Juuni lõpus on ideaalne aeg puhkamiseks õitsevas looduses, kus päevad muutuvad öödeks, kus pimedust pole peaaegu näha. Linnad on inimtühjad ja maakohti täidavad lõkked, tants ja naer. Eestis on üks väga populaarne laul, mis ütleb nii: "Maailmas pole midagi paremat kui Saaremaa heinamaal juunikuu ööl". Mandri ja Saaremaa vahel on parvlaevaühendus sage, kuid jaanipäeva paiku on soovitav laevapiletid varakult ette broneerida.

8. Parasummer

Parasummer on Baltikumi suurim langevarjulaager ja see toimub igal suvel Saaremaal Kuressaares. Ilusad vaated merele, avalik maandumine liivarannas sadade inimeste ees ja palju suurepäraseid hüppeid on Parasummeri märksõnad.

Ametlik veebileht - https://parasummer.com/

9. Kuressaare Aiandus- ja Lillepäevad

Kuressaare Aiandus- ja Lillepäevad on iga-aastane üritus, mis edendab bioloogilist mitmekesisust ja keskkonna säästvat arengut. Kuressaare Aiandus- ja Lillepäevadel õpetatakse inimestele bioloogilise mitmekesisuse arendamise võimalustest ja säästva aiandusega tegelemisest.

Ametlik veebileht - http://saartruu.ee/

10. Mototoober

Igal suvel koguneb Karujärve kämpingusse rahvusvaheline mootorrataste kokkutulek. Kogunemisele kogunevad inimesed Eestist, Lätist, Leedust, Venemaalt ja Põhjamaadest. Paljusid vaatajaid köidab mootorratturite paraad, mis algab Kuressaares ja lõpeb Karujärvel

Ametlik veebileht - http://www.oselmc.ee/

Pin It

Statistika

1.png9.png3.png6.png2.png0.png8.png
Täna139
Eile2327
Sel nädalal3775
Selles kuus43692
Kokku1936208

  • IP: 44.220.44.148
  • Brauser Unknown
  • Brauseri versioon
  • Operatsioonisüsteem Unknown

TOIMETAJA VALIK

Uudiskiri

Liituge meie uudiskirjaga

Tellige uudiskiri oma postkasti ja saage lisateavet meie toodete ja teenuste kohta.