Laupäeval toimus Kuressaare Linnajooksu 42. kord ning see osutus väga edukaks sündmuseks. Jooksule registreerus rekordarv osalejaid, kokku 1511 jooksusõpra, mis on viimaste aastakümnete kõrgeim osavõtjate arv. Lisaks kohalikele jooksjatele oli palju ka välismaalasi, mis tõi jooksule rahvusvahelise mõõtme.

Üks selle aasta Linnajooksu suurimaid kangelasi oli Eesti koondislane Tiidrek Nurme, kes võitis 10 km jooksu ning püstitas uue 10 km maanteejooksu Eesti rekordi ajaga 29.03. Väga tugev konkurents tõi kaasa ka kaks teist tippjooksjat, keenialase Solomon Gatchoka Kagimbi ja Leonid Latsepovi, kes lõpetasid vastavalt ajaga 29.06 ja 29.57.

Tiidrek Nurme oli võidu järel väga rõõmus ning nimetas seda Hollywoodi stsenaariumiks. "Sünnilinnas rahvusrekordi jooksmine on justkui Hollywoodi stsenaarium. Tugev aeg tuli tänu tugevatele konkurentidele ning kiirele rajatrassile ning suurepärasele võistluskorraldusele. Isiklikus plaanis hindan seda etteastet kõrgelt, kuna see aitab aru saada, milline on minu seisund pärast maratoni. Siit on tore edasi minna!" sõnas Nurme. Eelmisel aastal jooksis Nurme Raplas 10 km ajaga 29.04.

Nurme tunnistas, et hea aja saavutamine oli võimalik tänu tugevale konkurentsile. "Solomoniga jooksime koos kuni viimase kilomeetrini, lõpus jäi ta maha kõigest kolme sekundiga. Tugeva jooksu tegi ka Leonid Latsepov. Kamba peale saab sellest vist Eesti hooaja kõige kiirema esikolmega 10 km võistlus," lisas Nurme.

Naiste arvestuses võitis 10 km jooksu Kertu Kula ajaga 38.42. Talle järgnesid Anneli Villemson ja Janika Jürgenson. 5 km meeste arvestuses sai esikoha Kaupo Sasmin ajaga 16.24. Talle järgnesid Janar Mai ajaga 17.00 ja Mairo Mändla ajaga 17.12. Naiste jooksu võitis Kaisa-Maria Oll ajaga 19.36, Liina Tabri ja Eliise Luksi ees.

Kuressaare Linnajooks on üks Rimi Eesti Linnajooksude sarja osavõistlusi. Järgmise sarja jooks toimub 3. juunil Rakveres, nimelt Rimi Eesti Ööjooks.

Liituge meie uudiskirjaga

Tellige uudiskiri oma postkasti ja saage lisateavet meie toodete ja teenuste kohta.