Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul peaks neljapäeval lõppema parvlaev Tõllu tehniline remont ja algama veekatsed. Viivitusest hoolimata peaks parvlaev praegusel hinnangul jõudma liinile tagasi 10. augustil.

"Meil oli suur lootus, et Tõllu tehniline remont lõppeb eile, paraku siis kui kõik detailid olid korras, selgus siiski, et hüdraulikasüsteem on saanud põrutada, see on nihkes. Nii et remont lõppeb siiski täna," rääkis Aas

Aasa sõnul peaks laev tulema remondist välja neljapäeval kell kolm ja seejärel minema katsetele, mille käigus proovitakse välja selgitada õnnetuse põhjustanud tehnilist viga.

"Oleme jätkuvalt lootuses, et 10. augustil saab Tõll tagasi liinile, aga kõik sõltub sellest, kuidas veale jälile saadakse," sõnas minister.

Valitsuskabinet arutab neljapäeval ka uue laeva võimalikku hanget.

"Mõeldud on siis laev selliselt, et oleks võimalik teenindada nii Saaremaad kui Hiiumaad, tegemist on madala süvisega laevaga," rääkis Aas. See tähendab, et ka väga madala veeseisu puhul saaks laev teenindada mõlemat liini.

"Täiendavat laeva on meil kindlasti saarte teenindamiseks vaja," sõnas Aas.

Riik kaalub ka 106 miljoni euro eest osta riigile neli mandri ja suursaarte vahel sõitvat parvlaeva, mis praegu kuuluvad Tallinna Sadama tütarettevõttele TS Laevad.

Aasa sõnul tuleb seda samuti arutada valitsuskabinetis. "2026. aastal lõppeb TS Laevade opereerimisleping ja tuleb teha otsus selle kohta, kuidas edasi läheme," rääkis ta.

"Miks on mõistlik need laevad tuua riigile on hästi lihtne: see on riigile odavam," sõnas Aas.

"Tulenevalt reeglitest on riigieelarve tasakaalu osas see kulu juba riigi jaoks tehtud. Kui vaatame tulevikku, siis kui laevad on riigi omandis, loomulikult opereerimiseks tuleb konkurss, aga kapitalikulud on riigile odavamad," rääkis minister.

Allikas: ERRPin It

Statistika

2.png0.png0.png9.png5.png9.png9.png
Täna542
Eile2602
Sel nädalal10320
Selles kuus44514
Kokku2009599

  • IP: 100.26.176.111
  • Brauser Unknown
  • Brauseri versioon
  • Operatsioonisüsteem Unknown

TOIMETAJA VALIK

Uudiskiri

Liituge meie uudiskirjaga

Tellige uudiskiri oma postkasti ja saage lisateavet meie toodete ja teenuste kohta.