saaremaa

"Ma ei oleks osanud arvata, et kodus on nii raske võistelda," ütles Priit Biene (Yamaha, Johansson MPE), kes kindlustas pühapäeval lõppenud kodusel MM-etapil liidripositsiooni oma klassis.

"Rajad olid mulle ju tuttavad, sest eelmisel suvel tomus siinsamas Saaremaal MM-i katsevõistlus ja juunis Eesti meistrivõistluste etapp," rääkis Biene.

"Aga MM-sõitjate all läksid kõik katsed nii auku, seal olid mehekõrgused sooned ja augud isegi asfaldis, et sõitmine oli otse öeldes põrgu."

Närvipinget lisas ka soov kodupubliku ees maksimum anda.

Oma klassis Open 4T suutis Biene kiireim olla ka pühapäeval, edestades teise koha saanud ungarlast Norbert Zsigovitsi ligi kahe minutiga. Maailma karikavõistlusi juhib ta selles klassis nüüd 114 punktiga inglase Fraser Lockharti ees (74 p).

FIM Borilli enduro maailmameistrivõistluste kolmanda etapi teise päeva võitis üldarvestuses ülinapi 0,47-sekundilise eduga hispaanlane Josep Garcia (KTM) Brad Freemani ees (Inglismaa, Beta). Kolmas oli Andrea Verona (Itaalia, Gas Gas).

Eestlastest oli Priit Raid Open 4T klassis neljas ja Ragnar Valdstein (mõlemad Husqvarna, Kaubaalus RM Enduro Team) viies. Väga tugeva sõidupäeva teinud Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK) sai Open 2T klassis ka täna teise koha, Riho Keerme (KTM, Jõhvi MK) oli kuues ja Kalev Kriis (Gas Gas, Gas Gas Motospordiklubi) seitsmes.

106 maailma kiiremat endurosõitjat 20 riigist selgitasid Saaremaal parimad üheksas masinaklassis. Biene ja teiste MM-sõitjate hooaeg jätkub juba järgmisel nädalal Rootsis Skövdes. Augusti lõpus toimub rahvusvaheline enduro kuuepäevasõit ISDE, kuhu Biene samuti Eesti koondise koosseisus sõidab, ning kaks viimast MM-etappi toimuvad veel pärast seda.

Allikas: ERR

Pin It

Statistika

2.png0.png0.png0.png6.png0.png9.png
Täna1330
Eile3055
Sel nädalal1330
Selles kuus35524
Kokku2000609

  • IP: 3.236.112.70
  • Brauser Unknown
  • Brauseri versioon
  • Operatsioonisüsteem Unknown

TOIMETAJA VALIK

Uudiskiri

Liituge meie uudiskirjaga

Tellige uudiskiri oma postkasti ja saage lisateavet meie toodete ja teenuste kohta.