saaremaa

Teisipäeval algavad valitsuselt poolteist kuud tagasi eriloa saanud Saaremaa tänavused ooperipäevad, mille peaesineja on Peterburi kammerooper. Kokku toimub 1500-kohalises Kuressaare ooperimajas neli etendust.

Pühapäeva õhtul Saaremaale jõudnud 125-liikmeline Peterburi teatritrupp tegi koroonatestid enne Saaremaale jõudmist kahel korral, nii Peterburis kui ka Eesti piiri ületades. Kõik trupiliikmete antud testid olid Eesti Kontserdi juhi Kertu Orro sõnul negatiivsed. 125 trupi liikmest 108 liiget on samas ka kas vaktsineeritud või haiguse läbi põdenud.

Peterburi kammerooper vahetas välja ooperipäevade algse peaesineja, Horvaatia rahvusteatri Zagrebis, kes ei saanud festivalil osaleda turvalisuse põhjustel: Peterburi kammerooperi trupp on pea täies koosseisus koroonaviiruse vastu vaktsineeritud, samas kui Horvaatia rahvusteater Zagrebis seda garanteerida ei saanud.

Peterburi kammerooperi asutas teatri kunstiline juht Juri Aleksandrov 1987. aastal, nende lavastusi on pärjatud Venemaa teatriauhindadega Kuldne Mask ja Kuldne Sofitt. Saaremaal toovad nad publiku ette Charles Gounod' "Fausti", Gioachino Rossini "Sevilla habemeajaja", Gaetano Donizetti "Lucia di Lammermoori" ja Giacomo Puccini "Madama Butterfly".

Saaremaa ooperipäevad toimuvad 20. juulist 24. juulini.

Allikas: ERR


Pin It

Statistika

2.png0.png0.png9.png6.png3.png9.png
Täna582
Eile2602
Sel nädalal10360
Selles kuus44554
Kokku2009639

  • IP: 100.26.176.111
  • Brauser Unknown
  • Brauseri versioon
  • Operatsioonisüsteem Unknown

TOIMETAJA VALIK

Uudiskiri

Liituge meie uudiskirjaga

Tellige uudiskiri oma postkasti ja saage lisateavet meie toodete ja teenuste kohta.