Saarte Liinid ja arhitektide liidu korraldatud arhitektuurivõistluse Kuivastu sadamaala uue hoonestuse rajamiseks võitus arhitektuuribüroo Arhitekt Must kavandiga "Merevaade". Projekt on osa lähiaastate suurematest ümberehitustöödest.

Arhitektuurivõistluse eesmärk oli leida Kuivastu sadama hoonestuse ja väliruumi rajamiseks sobivaim arhitektuurne terviklahendus. Žürii hindas lisaks sobivust konteksti – nii sadama kuvandit kui ka Muhu saare eripärast ruumilist keskkonda, teatas Saarte Liinid.

Võitjaks kuulutati žürii poolt kavand "Merevaade", mille esitas arhitektuuribüroo Arhitekt Must, töö autoriteks on Alvin Järving, Ott Alver, Mari Rass, Luisa Maria Männilaan, Lill Volmer ja Katariin Mustasaar.

Võidutöö "Merevaade" pakub žürii hinnangul Kuivastu sadamale uue kvaliteediga tervikliku väliruumi ja hoonestuslahenduse. Uushoonestus koosneb uuest sadamahoonest, kaptenimajast, väikelaevade hoiustamiseks mõeldud hoonest ning kassade varikatusest. Võidutöös on sadamaala liigendatud ja tekivad omaette väljakud ooteala ning väikesadama kasutajatele.

Ooteala ja väikesadama vahele on pakutud istumistaskutega avalik ruum.

AS Saarte Liinid juhatuse esimehe Kaida Kauleri sõnul on sadamaala aina kasvavatele liiklus- ja reisijavoogudele ammu kitsaks jäänud.

"Lähiaastatel plaanime teha reisijate turvalisuse tagamiseks sadamaalale rohkem ruumi, lammutada ajutise iseloomuga ehitised ja tuua reisijatele vajalikud teenused ootealale lähemale, et muuta sadama külastus mugavamaks," ütles Kauler.

Preemiafond oli kokku 27 000 eurot ja võistlusele esitati tähtajaks 15 ideekavandit.

Võitnud ideekavandi "Merevaade" preemia suurus on 10 000 eurot. Arhitektuurivõistlusel pälvis teise koha ja 7000 euro suuruse preemia arhitektuuribüroo Molumba ideekavand "Tuul". Kolmanda koha ja 5000 euro suuruse preemia sai arhitektuuribüroo Peil ideekavand "Faarvaater", ergutuspreemiad summas 2500 eurot läksid arhitektuuribüroo Projekt Kuubis ideekavandile "Lainepikkus" ja arhitektuuribüroo J + XS ideekavandile "Ultima Thule".

Arhitektuurivõistluse žürii esimees oli arhitekt ja AS Saarte Liinid nõukogu liige Indrek Allmann. Žüriisse kuulusid Muhu vallavanem Raido Liitmäe, AS Saarte Liinid esindaja Jalmar Jõksi ning Eesti Arhitektide Liidu esindajad arhitektid Maret Tääker ja Jaan Tiidemann.

Allikas: ERR


Pin It

Statistika

2.png0.png0.png9.png5.png8.png4.png
Täna527
Eile2602
Sel nädalal10305
Selles kuus44499
Kokku2009584

  • IP: 100.26.176.111
  • Brauser Unknown
  • Brauseri versioon
  • Operatsioonisüsteem Unknown

TOIMETAJA VALIK

Uudiskiri

Liituge meie uudiskirjaga

Tellige uudiskiri oma postkasti ja saage lisateavet meie toodete ja teenuste kohta.