Valitsus kinnitas Eesti ja Läti meretuuleenergia ühisprojekti Elwind asukoha Eesti merealal. Uuringute ja analüüside põhjal on Eesti vetes ühisprojekti elluviimiseks sobilikumaks arendusalaks Sõrve säärest läände jääv mereala.

Naaberriikide koostöös tellitud meretuulepargi asukohavaliku eeluuringu käigus analüüsiti erinevaid merealasid, et leida projektiks sobivaim. "Sõrve säärest läände jääv mereala osutus sobivaks, sest esinevad teiste aladega võrreldes paremad tuule- ja jääolud, lisaks jääb see ala eemale teadaolevatest rändlindude lennuteedest, hüljeste ja muu vee-elustiku elupaikadest," selgitas majandus- ja taristuminister Riina Sikkut asukohavalikut.

Elwindi projektiga plaanitakse rajada kokku 700-1000 MW meretuule tootmisvõimsust Eesti ja Läti merealale. Riigid teevad aladele vajalikud ettevalmistustööd ning seejärel korraldatakse hoonestuslubadele enampakkumised.

Septembri keskpaigas teavitas Läti riik, et Läti merealal asub tuulepargi ala Kurzeme piirkonnas Liepaja ja Ventspilsi vahel rannikust eemal

Projekti järgmise etapina Eestis esitab Keskkonnainvesteeringute Keskus Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametile (TTJA) taotluse ühisprojekti Eesti merealale hoonestusloa väljastamiseks. Hoonestusloa menetluse võtmisega algatab TTJA keskkonnamõjude hindamise, mille käigus tellib KIK vajalikud uuringud.

Elwindi viivad ellu majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Läti majandusministeerium, Keskkonnainvesteeringute Keskus, Läti Investeerimis- ja Arenguagentuur ning Läti põhivõrguoperaator Augstsprieguma tīkls (AST).

Allikas: ERR


Pin It

Statistika

2.png0.png0.png0.png3.png5.png5.png
Täna1076
Eile3055
Sel nädalal1076
Selles kuus35270
Kokku2000355

  • IP: 3.236.112.70
  • Brauser Unknown
  • Brauseri versioon
  • Operatsioonisüsteem Unknown

TOIMETAJA VALIK

Uudiskiri

Liituge meie uudiskirjaga

Tellige uudiskiri oma postkasti ja saage lisateavet meie toodete ja teenuste kohta.